29 квітня-2 травня 2017 р. "В краю високих трав: Асканія-Нова, Херсон, Ольвія". День 3-й та 4-й.

 ›   ›  29 квітня-2 травня 2017 р. "В краю високих трав: Асканія-Нова, Херсон, Ольвія". День 3-й та 4-й.

Друга частина весняної подорожі Північним Причорномор'ям припала на гостинну та спекотну Херсонщину.

Напевно, найяскравіші враження учасники отримали від візиту у Біосферний Заповідник Асканія-Нова ім. Ф. Фальц-Фейна. Адже, всупереч усім адміністративним перепонам, нам вдалося потрапити на сафарі у цілинні степи, де вільно гуляють дикі тварини з різних куточків планети: зебри, бізони, ватуссі, гаяли та ін. Особливо привітні коні Пржевальського - охоче їдять з рук.

Захопливою була й екскурсія напівзруйнованим маєтком князя Трубецького в Козацькому, яку влаштувала нам новокаховська активістка охорони пам'яток Тетяна Євсеєва. Побачили і руїни колись розкішного палацу, і дивовижний степовий водоспад, і прадавню вежу Вітовта - свідка колишньої величі Русько-Литовської держави.

А на десерт було Виноробне господарство Князя П.М.Трубецького. Його нинішнє процвітання вселяє надію на відродження й інших пам'яток цього краю.

В останній день ще встигли прогулятися піщаними дюнами Олешківської пустелі та пройти експрес-екскурсію Херсоном. Цього дня з нами був відомий херсонський краєзнавець Сергій Дяченко, що здивував нас глибиною історичного фактажу, особливо щодо ролі в історії України похованого в Катериненському соборі князя Григорія Потьомкіна.

Окремо варто відзначити помідоровий обід у кафе "Счастье".

Дякуємо усім, хто допомагав в організації туру, а також усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13