2 вересня 2017 р. "Древлянський манівець: деруни, "Бункер Сталіна" та Миклухо-Маклай"

 ›   ›  2 вересня 2017 р. "Древлянський манівець: деруни, "Бункер Сталіна" та Миклухо-Маклай"

Хоч славу туристичному Коростеню зробили деруни, кулінарна складова дає лише частину вражень від красивого історичного містечка на півночі Житомирщини.

Клуб мандрівників НавколоUA спеціально спланував поїздку до Коростеня напередодні Фестивалю дерунів, щоб уникнути зайвої тисняви й метушні та дати учасникам максимум різнопланових вражень.

Напевно, найбільшим відкриттям для всіх стало місто Малин, лісотехнічний коледж у садибі родини Миклухо-Маклая, обидва його музеї та їхній завідувач, викладач історії Олександр Лось. Особлива подяка за живі розповіді та можливість буквально доторкнутися до історії, зваживши в руці середньовічну бойову сокиру чи поклацавши курком револьвера.

В Коростені пан Олександр також провів нам авторську оглядову екскурсію.

Та не менш яскраві враження залишило відвідання Коростенського краєзнавчого музею та спілкування з його працівницею Галиною Білоусовою.

Дещо суперечливі емоції викликав найвідоміший коростенський музей - Військово-історичний комплекс "Скеля", що застряг десь між радянськими міфами та сучасною дійсністю.

Не обійшли ми увагою і колишній бренд Коростеня - художні вироби тутешнього порцелянового заводу, нині, на жаль, не діючого.

Звісно, не обійшлося і без дерунів. За обідом нам влаштували справжню дегустацію 5 видів фірмової картопляної страви.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13