8 червня 2019 р. "Гетьманський шлях: Козелець, Батурин"

 ›   ›  8 червня 2019 р. "Гетьманський шлях: Козелець, Батурин"

350-річчя гетьманської столиці Батурина клуб мандрівників НавколоUA відзначив поїздкою Гетьманським шляхом родини Розумовських.

Розпочали з Козельця, де нас зустріла місцевий гід Світлана Пустовар. Побачили не лише відомий козелецький собор Різдва Богородиці з неймовірним різбленим іконостасом, а й досі занедбану садибу "Покорщина", яка пам`ятає зустріч Наталії Розумихи зі своєю вінценосною невісткою Єлизаветою Петрівною.

Також завітали у родинний маєток Розумовських у Лемешах.

Але більшу частину дня присвятили Батурину. У Цитаделі фортеці старший науковий співробітник Національного заповідника "Гетьманська Столиця" і давній друг нашого клубу Віталій Мамалага просто захопив своїми розповідями про героїчні і трагічні долі п'ятьох українських гетьманів, які пов'язані з Батурином, і навіть "познайомив" з ними особисто на виставці воскових фігур "Ясновельможні гетьмани. Життя заради України". Також побачили археологічні знахідки з розкопок знищеного росіянами міста, вшанували останнього гетьмана Кирила Розумовського на його могилі у Воскресенській церкві та спустилися у підвал тортур садиби Кочубеїв. А насамкінець оцінили інтер'єри та прогулялися квітучим парком палацу Кирила Розумовського.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13