10 червня 2017 р. "Гетьманський шлях: Козелець, Батурин"

 ›   ›  10 червня 2017 р. "Гетьманський шлях: Козелець, Батурин"

Славетним гетьманським шляхом від Козельця до Батурина проїхався Клуб мандрівників НавколоUA минулими вихідними. Шляхом останнього гетьмана Кирила Розумовського.

Багато цікавих деталей історії про те, як син звичайного козака отримав найвищу владу в Україні, дізналися від Світлани Кійкової з місцевого музею, яка зустріла нас під стінами величного собору Різдва Богородиці. Зокрема, про зустріч імператриці Єлизавети Петрівни з Розумихою - матір'ю її таємного нареченого Олексія Розумовського у садибі "Покорщина", яка, на жаль, з року в рік у гіршому стані.

Нашим головним гідом по відродженій Кирилом Розумовським гетьманській столиці Батурину традиційно був Віталій Мамалага - невтомний дослідник та палкий патріот. Після його екскурсії постать одного з найславетніших українських гетьманів Івана Мазепи перестає виглядати суперечливою.

Національний "Заповідник Гетьманська Столиця" потішив новою експозицією в Гетьманському будинку - трьом з п'яти гетьманів, що пов'язані з Батурином, тепер можна подивитися просто у вічі.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13