19 жовтня 2019 р. "Грецький Ніжин та героїчні Крути"

 ›   ›  19 жовтня 2019 р. "Грецький Ніжин та героїчні Крути"

"Огіркове" місто Ніжин та його околиці стали метою подорожі Клубу мандрівників НавколоUA у розпал теплої золотої осені.

Насамперед завітали до села Пам'ятного, щоб побачити місце знаменитого бою під Крутами, сторіччя якого нещодавно відзначали в Україні. Меморіал пам'яті Героїв Крут з експозицією у старовинних вагонах – це один з кращих концептуальних музеїв країни, який дозволяє відділити правду від міфів та провести виразні паралелі між історією та сьогоденням.

Та насамперед Ніжин асоціюється з огірками. Чи не єдине місце, де можна відчути смак та хрумкість справжніх ніжинських огірків - це дослідна станція "Маяк", яка проводить ексклюзивні дегустації своєї селекційної продукції спеціально для нашого клубу.

Воротами Ніжина для всіх гостей міста здавна служить поштова станція – зараз це унікальний музей поштової служби, якому не вистачає хіба що певної інтерактивності.

Екскурсію вулицями самого міста-музею цього разу нам провів відомий ніжинський історик і краєзнавець Олександр Морозов. В його розповідях історія цього атмосферного провінційного міста та його видатні мешканці буквально ожили у нашій уяві.

Насамкінець він просто вразив нас скарбами свого Музею рідкісної книги, а також познайомив з новою експозицією – кімнатою-музеєм видатного українського мореплавця Юрія Лисянського.

Не обійшлося без новинок і в комплексі музеїв Ніжинського університету – колишньої Гімназії вищих наук, де вчився Микола Гоголь. До унікальної картинної галереї, музею Гоголя та музею університету тут додалася нова експозиція Homo sovieticus, яка дозволяє сучасній молоді краще зрозуміти особливості психології радянської людини (та і пострадянської також). З ними нас познайомила директор музейного комплексу Ганна Парубець – головна хранителька історії гоголівського вишу.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13