22-23 липня 2017 р. "Харківщина: замки та хмарочоси Слобожанщини". День 2-й.

 ›   ›  22-23 липня 2017 р. "Харківщина: замки та хмарочоси Слобожанщини". День 2-й.

Три найкращі заміські садиби Харківщини побачили учасники Клубу мандрівників НавколоUA під час другого дня подорожі до цього цікавого, але поки що не надто розкрученого в туристичному плані регіону України.

Перше ударне враження справив Шарівський палац цукрозаводчика Леопольда Кеніга. Він має не лише величний зовнішній вигляд, а й непогано збережені інтер'єри. На жаль, навколо цієї найціннішої туристичної перлини Харківщини досі тривають суперечки щодо прав власності, які заважають розпочати дуже потрібну об'єкту реставрацію.

На прогулянку садибою Наталіївка родини цукрозаводчиків Харитоненків в нас було небагато часу, але дивовижні витвори архітектора Олексія Щусєва побачили - Спасо-Преображенську церкву в "неоросійському" стилі, неоготичний флігель, водонапірну вежу, в'їзну браму та деякі інші садибні споруди, що збереглися.

А прекрасним фіналом стало знайомство з унікальною колекцією живопису, що зберігається в колишньому палаці графа Івана Подгорічані. Вражають самі лише прізвища авторів багатьох робіт, хоч деякі представлені лише малюнками, ескізами та набросками, як от "Голуб миру" Пікассо. Але є і справжні шедеври, як оригінали робіт Малевича та Кандинського - такими цінними експонатами може похвалитися мало який український музей.

Насичений інформаційний фон цього дня для нас створювала ініціативна та закохана у свою справу Наталія Буйнова, голова Харківського відділення Всеукраїнської асоціації гідів. Особлива подяка за фінальний візит до двох фірмових магазинів, що представляють класику та сучасність кондитерского Харкова - дорога додому на "Інтерсіті+" була дуже солодкою.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13