6-7 липня 2019 р. "Купала на Голубих озерах та нетиповий Чернігів". День 1-й.

 ›   ›  6-7 липня 2019 р. "Купала на Голубих озерах та нетиповий Чернігів". День 1-й.

Вихідні на Купальські свята Клуб мандрівників НавколоUA знову провів на Чернігівщині.

Першими нас зустріли Друзі музейного комплексу "Древній Любеч" та директор комплексу Сергій Заліський. Вже кілька років він популяризує історичну спадщину цього віддаленого куточка області, якого не так просто дістатися, і впроваджує нестандартні форми екскурсій, так що в нас була нагода поспілкуватися і з давньоруськими князями, і з козацьким гетьманом Полуботком, і навіть із самим Антонієм Печерським. От тільки відпочинкової інфраструктури поки що не вистачає цьому закуткуватому селищу з величезним туристичним потенціалом.

Тож на обід вирушили прямо на Голубі озера, до самого серця Чернігівського Полісся. Стіл нам накрили на романтичній терасі прямо над блакитною гладдю Великого озера, а фоном служили купальські переспіви дитячих колективів, що лунали зі сцени неподалік.

Гарні враження залишилися від прогулянки екостежиною поміж трьох озер, які колись були єдиною системою піщаних кар'єрів, а тепер мають різний колір та навіть несхожу природу.

В селі Олешня ми відвідали садибу видатного українського педагога Софії Русової, яку відновив та підтримує місцевий підприємець, завітали у гості до заслуженого місцевого гончара Івана Бібіка та накупили свіжих чорниць прямо з лісу.

А вечеря з шашликами пройшла під фінал Міжнародного фестивалю авторської пісні на Голубих Озерах, а насамкінець і при світлі купальського багаття, який цього разу перемістили з берега під сцену.

Далі буде...


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13