4 листопада 2017 р. "Грецький Ніжин та героїчні Крути"

 ›   ›  4 листопада 2017 р. "Грецький Ніжин та героїчні Крути"

"Місто з пупиришками" Ніжин стало метою традиційної пізньоосінньої подорожі Клубу мандрівників НавколоUA. Пупиришки - це не від холоду, а від асоціацій з огірками, які зразу спадають на думку, коли чуєш його назву. Прекрасне провінційне місто, яке поки що не розпещене увагою туристів, але вартує того.

Спочатку ми завітали до Меморіалу пам'яті Героїв Крут, щоб пригадати трагічні та героїчні події, які відбулися тут майже сто років тому - незабаром відзначатимемо століття.

Потім нас гостинно приймали наші друзі-овочеводи з дослідної станції "Маяк" - єдиного місця, де ретельно бережуть справжні ніжинські сорти огірків, знають справжні ніжинські способи їх посолу та вміють по-справжньому, по-ніжинські пригостити цією смакотою.

Поштова станція, грецькі квартали, храми та пам'ятники - хоч місто й маленьке, та побачити усе за три години майже нереально. Але пані Лілія Руденко змогла його представити нам якнайкраще.

Втім, найцікавіше лишилося наостанок: просто неймовірні враження від колекції Музею рідкісної книги, яку захоплено презентував його хранитель Олександр Морозов, а також від трьох музеїв Ніжинського університету та їхньої натхненної берегині, якою є справжній мистецтвознавець і мистецтволюб Ганна Парубець.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13