31 грудня 2016 р. - 2 січня 2017 р. Новорічні гостини в замках Східного Поділля. Частина 2-а.

 ›   ›  31 грудня 2016 р. - 2 січня 2017 р. Новорічні гостини в замках Східного Поділля. Частина 2-а.

Другий день спільної новорічної подорожі клубів НавколоUA та Doroga.UA Східним Поділлям був цілком присвячений Духовному трикутнику Побужжя, як інколи називають Летичівщину. Адже це своєрідне місце сили одночасно і православних, і римо-католиків, і юдеїв.

Прокинувшись під трубне ревіння справжнього оленя, пізній післяноворічний ранок ми розпочали з відвідання православного Свято-Преображенського Головчинецького жіночого монастиря, завершивши екскурсію вмиванням у святій воді з джерела св. Онуфрія.

Далі вирушили на прогулянку єврейськими кварталами Меджибожа. Історію заснування подільського хасидизму дізналися у відновленій синагозі Баал-Шем-Това, а на могилі Бешта залишили записки з проханнями до цього найповажнішого хасидського цадика.

Звісно, не оминули й Меджибізьку фортецю, де, окрім екскурсії, на нас чекав ситний обід-пікнік з гарячим глінтвейном, рибною юшкою, кулішом з вогню, домашньою ковбаскою та смачним штруделем. А також старовинна єврейська гра Дрейдл, в яку традиційно грають під час Хануки.

Але найбільші враження, напевно, залишив фінал цього екскурсійного дня - знайомство з католицьким костелом Успіння Діви Марії, його настоятелем отцем Адамом Пшивуським та чудотворною іконою Летичівської Богородиці, котру називають "Королевою Поділля та Волині". Символічно, що саме 1 січня католики святкують день Пресвятої Богородиці Марії.

Звісно, по дорозі в готель не забули зробити зупинку і біля відомого летичівського рибного ринку, що працює навіть під час новорічних свят.

Цей прекрасний та насичений день для нас організував співробітник меджибізького заповідника Игорь Западенко, за що йому величезна подяка.

А в останній день, вже дорогою додому, встигли прогулятися новорічною Вінницею. Тут дороги двох клубів розійшлися, але вони ще обов'язково перетнуться на нових туристичних маршрутах.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13