25 грудня 2019 р. "Нове Різдво на Фастівщині"

 ›   ›  25 грудня 2019 р. "Нове Різдво на Фастівщині"

Перше українське Різдво 25 грудня Клуб мандрівників НавколоUA відзначив на Фастівщині, яка є одним з головних центрів католицизму Центральної України. А нашим провідником по цьому краю став відомий місцевий історик і краєзнавець Едуард Мондзелевський.

Подорож розпочалася у Томашівці, де мандрівники відвідали колишню садибу поміщиків Хоєцьких. Розташований там Ризоположенчеський монастир УПЦ МП продовжує активну еклектичну забудову території, але зовнішність ошатного садибного будинку, на щастя, залишається аутентичною.

Знайомство з Фастовом розпочалося з найдавнішої архітектурної пам'ятки міста – Покровської церкви, яку називають "Палієвою", оскільки, за переказами, заклав її сам Семен Палій, коли місто було столицею його неформальної "Палієвої держави".

В історію Української революції 1917-1921 років і тодішніх спроб побудувати незалежну державу на українських теренах від Сяну до Дону заглибилися в затишку Вагону-музею Акту злуки УНР та ЗУНР.

Але головною темою подорожі все таки було Різдво. Святковий обід із солодким сюрпризом та гарний настрій подарував нам затишний ресторанчик "Сита миша".

А справжній дух фастівського Різдва найкраще відчули біля шопки на майдані перед неоготичним красенем-костелом Св. Станіслава та у його яскраво прикрашеному інтер'єрі.

Гарним завершенням екскурсійної програми стала розповідь про життя видатного українського тенора Івана Козловського в його рідному будинку в Мар'янівці.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13