30 грудня 2018 р. - 1 січня 2019 р. "Новий рік у львівських замках: Жовква, Олесько, Підгірці, Золочів", день 2-й

 ›   ›  30 грудня 2018 р. - 1 січня 2019 р. "Новий рік у львівських замках: Жовква, Олесько, Підгірці, Золочів", день 2-й

Королівське місто Жовква та готель "Парк" стали цього разу новорічною базою Клубу мандрівників НавколоUA, адже цікавим є не лише саме місто, а й багато чого навколо.

Другий день ми почали з відвідання Крехова - з його дерев'яною церквою Св. Параскеви XVII-XVIII, що має залишки чудових розписів тих часів, та більш відомим Крехівським монастирем Св. Миколая Отців Василіян, що оточений потужними оборонними мурами. У передноворічний день монастир здивував тишою та спокоєм, адже зазвичай тут завжди багато відвідувачів.

Далі ми спустилися у легендарні печери Страдецької гори, які колись були другим після Печерської лаври підземним монастирем, та й залишаються однією з найшанованіших святинь греко-католиків - тут діє Місія "Відпустовий Центр "Страдч Гора" ЛА УГКЦ.

Нашим компетентним гідом весь цей час була наша стара знайома, колишня завідувачка Жовківським замком Софія Каськун.

Ось нарешті й настав час познайомитися з "ідеальним містом" Жовквою.

Перші враження, як завжди, були смакові - обід з м'ясом та пивом влаштував ресторан Kazemat .

А далі у дверях з'явився вусатий пан в жупані та з шаблею в руках - жовківський гід Віктор Заславський у своєму традиційному образі міського шляхтича XVII століття. У його супроводі ми попрямували до Ратуші, де розташоване КП "Туристичний інформаційний центр в м. Жовква", щоб оглянути цікаву експозицію у вежі та поглянути на місто з гори - прямо з-під міського годинника.

Попри пізній час, свою браму перед нами розкрив також Жовківський Замок з усіма своїми новими експозиціями, а також інші цікаві історичні споруди, які об'єднує Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві.

Лишився час і на чай з жовківськими тістечками в "Цукерні", і на підготовку до новорічної ночі.

А ніч була весела! З 11 вечора та майже до ранку нас розважали акапельними співами та діджейськими сетами трійко запальних хлопців з львівського гурту "Рандеву".

Далі буде...


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13