13-15 жовтня 2018 р. "Покрова в Холодному Яру", день 1-й

 ›   ›  13-15 жовтня 2018 р. "Покрова в Холодному Яру", день 1-й

В Україні багато популярних козацьких місць, де гідно відзначають Покрову, але Клуб мандрівників НавколоUA обрав не надто розкручену Чигиринщину та Холодний Яр. І ми переконалися, що це одне з найпатріотичніших місць України, де козацький дух живий з часів Богдана Хмельницького.

Саме музей та відновлена резиденція найславетнішого гетьмана України, що входять до складу Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", стали першими пунктами нашої насиченої триденної програми. Нашим гідом тут став завідувач відділу науково-освітньої роботи заповідника Олександр Чепурний, отже екскурсія була грунтовною та захопливою.

Далі відвідали Іллінську церкву-усипальницю та залишки маєтку Хмельницького в Суботові, де мали можливість віддати данину пам'яті біля символічного надгробку Богдана.

Також кожен зміг особисто переконатися, що вода із легендарних суботівських "Трьох криниць" має різний смак.

Як з'ясувалося, віднедавна в Суботові є ще один криничний комплекс з купальнею "Віра, Надія, Любов та їх мати Софія". З "Віри" водичка текла добре, "Надії" також вистачало, а от "Любов"... вичерпалася. Втім, для нас це не стало перешкодою – свою порцію "Любові" ми дістали, чесно розділивши її потім на всіх.

А на завершення цього дня нас гостинно зустріла у своїй світлиці хранителька кулінарних традицій Чигиринщини Пани Оля Гугля. Чого тільки не було на столі! І соління, і галушки, і м'ясо різних видів, і курка у гарбузі, а ще й гречаники на десерт. І вся ця смакота під фірмову варенуху...

Далі буде...


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13