14-16 жовтня 2016 р. "Покрова на Хортиці". 2-й та 3-й дні.

 ›   ›  14-16 жовтня 2016 р. "Покрова на Хортиці". 2-й та 3-й дні.

Весь другий день нашої клубної подорожі до Запоріжжя ми присвятили острову Хортиця, колисці Запорізької Січі. Завдячуючи нашому надзвичайно харизматичному екскурсоводу-краєзнавцю Олександру Черненко, ми в повній мірі змогли насолодитися і приголомшивими краєвидами Дніпра, і історичним фактажем, і байками з легендами, якими, здається, перенасичене навіть саме повітря острова.

З самого ранку ми прогулялися пішки стежками Хортиці й почули оповідки про найдавніші часи краю.

Потім безпосередньо завітали до відновленої Січі, де занурилися у вивчення особливостей організації козацької держави та звичайного козацького побуту.

Нажаль, не змогли потрапити до музею історії козацтва та на власні очі оцінити експозицію, оскільки він вже близько 2 років зачинений на ремонт (((

А далі на нас вже чекав виступ Кінного театру "Запорізьки козаки" й обід у козацькій корчмі, під час якого до нас завітав кошовий отаман, щоб привітати з Днем народження наймолодшого учасника Клубу мандрівників НавколоUA та прийняти його до козацього куріню.

Надзвичайну цікавість викликали у наших одноклубників відвідини майбутнього музею козацького мореплавства, де ми на власні очі побачили підняті зі дна Дніпра та відреставровані старовинні козацькі кораблі та славетну Чайку.

Після цього ми продовжили знайомство з Хортицею на "Скіфському стані", де ще раз заглибилися в прадавню історію та легенди як самого острова, так і всієї України.

Не змогли ми оминути своєю увагою і знаменитий Запорізький дуб, який, на превеликий жаль, здається дожив свого віку остаточно...

Покинувши острів, трішечки прогулялися біля ДніпроГЕСа, послухали історії будівництва сучасного Запоріжжя, прокатилися знаменитим проспектом та пройшлися бульваром Шевченка.

Смачна вечеря у приємній компанії, обмін враженнями від двох днів і ...невеличка "конференція" в готелі завершили цей довгий і насичений день.

Вже зранку наступного, третього і останнього, дня нашої подорожі, ми встигли оцінити унікальну колекцію зброї усіх часів та народів в приватному музеї та найкращу в країні експозицію ретро-автомобілів та ретро-техніки "Фаетон".

Після чого трішечки занурилися в життя містян на запорізькому фесті, смачно пообідали в старому Олександрівську і вирушили додому.


Дякуємо усім учасникам за гарний настрій та комфортну компанію!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13