13-15 жовтня 2018 р. "Покрова в Холодному Яру", день 2-й

 ›   ›  13-15 жовтня 2018 р. "Покрова в Холодному Яру", день 2-й

Другий день подорожі Чигиринщиною Клуб мандрівників НавколоUA цілком присвятив легендарному Холодному Яру.

Нашою провідницею його тінистими стежками, прохолодними ярами та балками стала еколог та громадська активістка Ольга Галушко.

Під час прогулянок пам'ятними місцями вона розкрила перед нами картини героїчного минулого цього краю - від Коліївщини до Холодноярської республіки та боротьби УПА. І звісно ж познайомила з унікальним рослинним і тваринним світом урочища, які рано чи пізно мають бути нарешті захищені заповідним статусом національного парку.

Тим часом біля Дуба Максима Залізняка вже вирували покровські святкові заходи. Ми стали свідками обряду прийняття нових козаків до Вільного Козацтва Холодного Яру та послухали виступи кобзарів на головній сцені.

А далі до щедрого столу з козацьким кулішем нас запросила в музейно-етнографічний комплекс "Дикий Хутір" берегиня Холодного Яру Леся Островська.

Не менші враження ми отримали у просвітницько-розважальному комплексі "Зерноленд", де нас гостинно приймав Назар Лавріненко. Було дуже цікаво на власні очі побачити механізм справжнього вітряка, дізнатися деякі таємниці ковальського мистецтва та інших давніх ремесел.

А вечірня панорама з вершини Семидубової гори, де, за переказами, перепоховано прах Богдана Хмельницького, була просто неперевершеною!

Далі буде...


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13