30 вересня 2017 р. "Скарби Галаганів: Прилуки, Сокиринці, Густиня"

 ›   ›  30 вересня 2017 р. "Скарби Галаганів: Прилуки, Сокиринці, Густиня"

Мандрівкою для туристичних гурманів назвали ми цю поїздку місцями Галаганів. Переважно туристичні автобуси проїжджають повз маловідомі Прилуки, прямуючи в набагато популярнішу Качанівку. Але ж тут так багато цікавого!

Спочатку ми завітали до Густині. Саме у цей день Густинський Свято-Троїцький жіночій монастир святкував 25-річчя свого відродження та день ангела ігуменії Віри.

В Прилуках була насичена екскурсійна програма, починаючи з одного з кращих провінційних краєзнавчих музеїв і завершуючи кращим провінційним театром. Звісно, справили враження збудовані Гнатом Галаганом Преображенський собор та полкова скарбниця, але більше зачепила коротенька екскурсія настоятеля козацької церкви Різдва Богородиці.

Родзинкою цього маршруту стало відвідання нового музею-садиби історика Миколи Костомарова на околиці Прилук, де ще зовсім мало експонатів, але усе дихає історією.

А у фіналі був прекрасний своєю осінньою таємничістю сокиринський маєток роду Галаганів та його берегиня Ольга Шаповалова. Щоразу в її екскурсії можна почути щось нове, бо вона є невпинною дослідницею історії маєтку та роду його колишніх власників.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13