5 листопада 2016 р. "Скарби Галаганів: Прилуки, Сокиринці, Густиня"

 ›   ›  5 листопада 2016 р. "Скарби Галаганів: Прилуки, Сокиринці, Густиня"

Стільки разів проїжджали повз по дорозі в Качанівку, і ось нарешті Клуб мандрівників НавколоUA завітав у Прилуки.

Першим ми відвідали Густинський монастир - колись одну з найбільших козацьких святинь Лівобережної України. Його підтримували гетьмани Самойлович і Мазепа, на його території похований прилуцкий полковник Горленко та ціла низка представників роду Репніних-Волконських, нащадків гетьмана Розумовського.

Самі Прилуки справили враження затишного і водночас жвавого містечка, що не стоїть на місці, а інтенсивно розвивається. Головне його історико-архітектурне надбання становить спадщина найвідомішого прилуцького полковника Гната Галагана: Спасо-Преображенський собор-усипальня Галагана з Миколаївською церквою-дзвіницею, а також будиночок полкової скарбниці - арсенал Галагана.

Дуже сподобався Прилуцький краєзнавчий музей - не лише якістю експозиції, а й ставленням до справи його працівників.

Але найяскравіше враження від міста ми отримали під час відвідин Театру Бродського (нинішній Прилуцький МБК), де нас зустрів його директор та непересічна творча особистість Артем Анищенко, а потім до екскурсії раптом приєдналася особисто мер Прилук Ольга Попенко, що завітала на гала-концерт всесвітньовідомого жонглера прилуцького походження Віктора Кі.

На фінал ми залишили вечірні Сокиринці, де вже неодноразово бували і куди ще неодмінно повернемося заради неймовірних екскурсій, які щоразу дарує нам Ольга Шаповалова.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13