8 грудня 2019 р. "Соромітницькі вечорниці в "Поліській хаті" + Коростишів"

 ›   ›  8 грудня 2019 р. "Соромітницькі вечорниці в "Поліській хаті" + Коростишів"

Груднева подорож Клубу мандрівників НавколоUA на Коростишівщину стала дещо спонтанною, оскільки була позаплановою. Поштовхом зібратися в дорогу стали інтригуючі "Соромітницькі вечорниці", які оголосив культурно-мистецький центр "Поліська хата".

Але для повноти картини спочатку ми вирішили познайомитися із самим Коростишевом та навколишньою природою. Нашим провідником по Коростишівським кар'єрам та каньйонам став найкращий місцевий краєзнавець Володимир Слівінський. Він познайомив нас з маловідомими сторінками історії та видатними історичними постатями Житомирщини литовських та польських часів, а також провів алеями Коростишівського парку скульптур Віталія Рожика.

Нарешті дісталися мальовничого села Городського. Свою назву воно отримало завдяки давнім городищам, найдавнішим з яких було трипільське поселення на Червоній гірці. Тепер тут свій парк трипільської скульптури.

Багато різноманітних емоцій викликав візит у гості до художника, мандрівника та шанувальника жіночності Юрія Камишного, який повеселив усіх своїм тлумаченням шлюбних звичаїв українців, паралелями з індійськими традиціями та пікантними історіями з особистого досвіду.

І цілу розважальну програму для дорослих організувала нам господиня "Поліської хати" Інна Величко зі своєю веселою і дотепною помічницею Бабою Галею. Були і майстер-класи зі створення ляльок "Нерозлучників" та випікання особливого печива, і пісні у супроводі самодіяльного оркестру різноманітних стукалок, і багатий стіл з поліськими стравами, і фірмові настоянки. Вечір минув жваво.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13