21-22 вересня 2019 р. "Сіль та шампанське: Святогірськ, Слов'янськ, Бахмут". День 1-й.

 ›   ›  21-22 вересня 2019 р. "Сіль та шампанське: Святогірськ, Слов'янськ, Бахмут". День 1-й.

Донеччина – це справжня Україна! У цьому переконалися учасники Клубу мандрівників НавколоUA за два дні подорожі, яка зруйнувала багато стереотипів про край териконів та суворих шахтарів.

Приємною була вже зустріч на вокзалі Слов'янська, яку нам влаштувало ГО "Розвиток ініціатив", а особливо українська мова гіда Вікторії Бахової. Серед проектів об'єднання – майбутня реконструкція будівлі контори історичного підприємства "Дзевульський і Лянге", з якого почався знаменитий Слов'янський керамічний комбінат.

Також із величезним задоволенням познайомилися з сучасним виробництвом кераміки та накупили гарних сувенірів у приватному цеху "Горща Борща".

Звісно, побачили і слов'янські солоні озера, завдяки яким місто стало відомим курортом.

Приємно вразив "Музей етнографії української Слобожанщини" у селі Маяки, який створив місцевий краєзнавець та збирач старожитностей Геннадій Киркач – саме на таких людях тримається зелений туризм.

Пообіді вирушили до Святогірска, який здавна є духовним центром сходу України. Попри неоднозначну репутацію Святогірської лаври відвідання монастирських печер у товщі крейдяних скель є неодмінною туристичною атракцією, а панорама Сіверського Донця з оглядового майданчика біля підніжжя циклопічної статуї Артема сповна окуповує важкість підйому.

Найкращим фіналом дня стала вечеря з дегустацією продукції екоферми "Козацьке подвір'я", яку влаштували її господарі – колоритний, патріотичний та говіркий Сергій Свириденко з дружиною Сніжаною. На столі в достатку були і фермерські сири, і в'ялене м'ясо та ковбаси, і фірмовий "Шопський" салат, і качка з яблуками, і неймовірна запечена картопля. Після такої кількості смакоти бонусні сирники на десерт перекочували на сніданок.

Далі буде...


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13