21-22 вересня 2019 р. "Сіль та шампанське: Святогірськ, Слов'янськ, Бахмут". День 2-й.

 ›   ›  21-22 вересня 2019 р. "Сіль та шампанське: Святогірськ, Слов'янськ, Бахмут". День 2-й.

Другий день подорожі Клубу мандрівників НавколоUA на Донеччину учасники провели переважно під землею, і цього разу регіон повністю виправдав стале уявлення про себе як про край гірняків.

Але по дорозі ми не могли не зробити зупинку на перехресті в районі Семенівки – на місці першого серйозного бою сил АТО з російськими терористами у 2014 році. Житловий мікрорайон досі залишається напівзруйнованим, а от семенівську лікарню вже почали відбудовувати.

Далі були неймовірні враження від спуску під землю на 300-метрову глибину соляної шахти ДП "Артемсіль" у Соледарі в супроводі гіда, заслуженого соляника Бориса Федоровича Курганова. Розсипчаста сіль тут рипить прямо під ногами, соляні мережива вкривають підсвічені стіни тунелів, із солі вирізблені барельєфи і скульптури... А два найбільші зали – де проводилися симфонічні концерти і де літала повітряна куля – просто вражають розмірами та прекрасною акустикою, яку ми перевірили своїм аматорським хором.

Тематичний обід в ресторані "Сіль" включав солянку, яку можна вважати гастрономічним брендом Донеччини, а на десерт був пухкий наполеон.

Це було не зайвим перед фінальною екскурсією на винзавод Artwinery в Бахмуті. Це одне з небагатьох виноробних підприємств України, де вже понад півстоліття виробляють ігристі вина за класичною технологією шампанізації в пляшках. Виробничими цехами слугують величезні гіпсові штольні з пофарбованими у різні кольори стінами і роботами місцевих художників – переважно з античними сюжетами або гумористичні – на тему шкоди від надмірного вживання алкоголю. Обладнання підприємства частково ще радянське, а от продукція цілком сучасна та якісна – є і брюти, і екстра брюти, і абсолютно сухі брюти зеро, але, крім того, і напої, розраховані на масовий попит: солоденькі та фруктові. Спеціально для нашого ознайомчого туру завод зробив виключення і провів екскурсію з дегустацією в неділю (зазвичай у вихідні під замовлення для групи можна потрапити лише в суботу), за що, звісно, велика подяка керівництву, але варто подумати і про перегляд графіку відвідувань, адже туристи подорожують переважно саме у вихідні.

Також на величезну подяку від клубу заслуговує завідуюча сектором краєзнавства та туризму Донецької ОДА Валентина Лимаренко – за допомогу в організації, якісний супровід та гарну компанію протягом усієї мандрівки. Сподіваємось, донецький туристичний кластер незабаром запрацює на повну потужність, адже його складає стільки прекрасних людей, з якими мали щастя поспілкуватися!

Дякуємо їм усім!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13