13 квітня 2019 р. "Квіти Білокур, музи Шевченка та піраміда Закревських"

 ›   ›  13 квітня 2019 р. "Квіти Білокур, музи Шевченка та піраміда Закревських"

Тарас Шевченко та Катерина Білокур - долі цих двох видатних народних митців, що жили у різні часи, переплелися на яготинському маршруті Клубу мандрівників НавколоUA.

У Богданівці нас тепло зустріла завідувачки Музею-садиби Катерини Білокур Ольга Шаповал, зануривши у творчу атмосферу скромного життя художниці-самоуки.

Найбільшу в Україні колекцію картин Білокур показала нам Яготинська картинна галерея, яка також має у своїй видатній експозиції полотна інших зірок українського живопису Шишка, Глущенка, Яблонської та ін. А колись в Яготині перебувала не менш видатна колекція живопису родини Рєпніних-Волконських – з нею був добре знайомий Тарас Шевченко, який часто гостював у Репніних. У флігелі, де жив Шевченко, ми побачили обстановку його помешкання.

А в палаці Закревських у Березовій Рудці довідалися безліч цікавих та неоднозначних подробиць про взаємини Шевченка з мешканками обох садиб – дружбу з Варварою Репніною та кохання з Анною Закревською. Не менш інтригуючою була розповідь хранительки березоворудської садиби та завідувачки місцевого народного музею Валентини Василівни Гончар і про інших видатних представників роду Закревських. Фінальною точкою стала славнозвісна піраміда Закревських – одна з чотирьох відомих нам пірамід-каплиць в Україні. Не вистачило хіба що чашки трав'яного чаю з самовару, яким тут частували гостей ще кілька років тому, але сподіваємось, що таку гарну традицію колись відродять.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13