7-9 квітня 2018 р. "Великодня Волинь: до Шацьких озер крізь "Тунель кохання". День 1-й.

 ›   ›  7-9 квітня 2018 р. "Великодня Волинь: до Шацьких озер крізь "Тунель кохання". День 1-й.

Пробудження природи Волинського Полісся, маловідомі сторінки історії України, літературні шляхи натхнення Лесі Українки - такий мікс із вражень отримали учасники весняної подорожі Клубу мандрівників НавколоUA на Волинь.

Цього разу мандрівка відбулася у суто автомобільному форматі - їхали трьома машинами, одна з яких - кроссовер Toyota RAV4, взятий в оренду у прокатній компаїі AVIS Ukraine. Для подорожі з компанією стався у нагоді його просторий салон та великий багажник. А от підвищена прохідність у перший день не згодилася - дорога до Рівного у гарному стані, далі трохи гірше, але теж їхати можна.

Першим нашу невеличку групу радо зустрів колектив Новоград-Волинського літературно-меморіального музею Лесі Українки, де ми не лише дізналися багато цікавого про родину Косачів, а й змогли придбати унікальне перевидання збірки українських орнаментів Олени Пчілки, матері письменниці.

Знайомство з історією її життя продовжили згодом у "Лесиній вітальні" луцького будинку Косачів.

Але перед тим ще була візитівка Рівненщини - "Тунель кохання" у Клевані. Бачили його влітку, бачили восени, а тепер і навесні - навіть у цю пору вражає.

Завдяки мобільності групи змогли викроїти трохи часу і на непередбачений маршрутом візит до княжої Олики з величним костелом Святої Трійці та замком-резиденцією Радзивіллів.

Надвечір спустилися до моторошних крипт братської Хрестовоздвиженської церкви, а вже вночі почалося найцікавіше - нічна театралізована екскурсія "Романтика та містика Лучеська". Ми йшли нічними вулицями, підсвічуючи шлях факелами, заглядаючи у дворики та отримуючі пацьорки за правильні відповіді на загадки нашого провідника. Звісно, Луцьк не такий насичений архітектурними пам'ятками, як Львів з його "Нічною вартою", але автор екскурсії Дмитро Безвербний зібрав так багато міських легенд та загадкових історій, що ми просто з головою занурилися у середньовіччя.

Далі буде...


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13