7-9 квітня 2018 р. "Великодня Волинь: до Шацьких озер крізь "Тунель кохання". День 2-й.

 ›   ›  7-9 квітня 2018 р. "Великодня Волинь: до Шацьких озер крізь "Тунель кохання". День 2-й.

Ранковий Луцьк з найкращого оглядового майданчика на протилежному боці річки Стир став фоном для прощального фото після ночі таємниць у стародавньому Лучеську.

Клуб мандрівників НавколоUA вирушив далі, до найдавніших західних меж Київської Русі.

Про українську державність тут пам'ятали в усі часи та завжди намагалися відродити. Як от видатний історик та політичний діяч В'ячеслав Липинський, чий маєток у Затурцях ми відвідали по дорозі. Видатна постать ідеолога українського консерватизму стала справжнім відкриттям для більшості з нашої компанії, особливо завдяки компетентній та неймовірно захоплюючій екскурсії, яку провів засновник і завідувач музею Липинського Віталій Кушнір.

Ще більшим відкриттям став музей всесвітньовідомого композитора Ігоря Стравинського в Устилузі, де зберігся збудований за його проектом будинок.

Поміж тим також відвідали давній Володимир-Волинський. Місцевий історик Олексій Петрунін влаштував нам змістовний похід валами Володимирського дитинця, подвір'ям кафедрального Успенського собору та алеями Слов'янського парку.

Неоднозначні враження залишив Святогорський Зимненський монастир, заміська волинська резиденція Володимира Великого, що ударними темпами продовжує зміцнюватися як цитадель Московського патріархату.

На жаль у цей святковий день Великодня не вдалося потрапити до підземних крипт Низкиницького Успенського монастиря, де похований його засновник, київський воєвода Адам Кисіль, але бажаючі змогли вдосталь подзвонити у церковні дзвони.

Битою дорогою надвечір дісталися готеля на березі Світязя, де нас вже чекала святкова вечеря з кількома видами шацької риби, зокрема знаменитим вугрем у вершковому соусі.

Далі буде...


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13