Туристичні магніти Донеччини: Кам’яні могили

 ›   ›  Туристичні магніти Донеччини: Кам’яні могили

Маленька гірська країна посеред степів Донецького Приазов'я – таке дивне враження справляє на мандрівників заповідник "Кам'яні могили", що поблизу Новокраснівки, у 50 км від Маріуполя. На площі близько 400 га вздовж правого берега річки Каратиш розташовані фантастичні скельні виходи висотою 50-70 метрів. Це справжній кам'яний хаос із гранітними скелями, таємничими гротами і слідами давніх цивілізацій.

Туристичні магніти Донеччини: Кам’яні могили. Фото: ecology.donoda.gov.ua, www.facebook.com/balkhovitin

Геологи вважають, що мільярди років тому на цьому місці вирував прадавній вулкан, і ці скельні виступи є залишками гір, висота яких колись сягала 3-5 кілометрів. Зараз гірське пасмо складається із Західної та Східної гряди. 5 вершин мають власні назви: "Жаба", "Гостра", "Ведмедиця", "Динозавр", "Мала Панорамна" (вона ж "Миша"). Їхні обриси справді трохи нагадують тварин. Це наслідок мільйонів років вивітрювання.

Туристические магниты Донетчины: Каменные могилы. Фото: ecology.donoda.gov.ua, www.facebook.com/balkhovitin

Загадкові кам'яні скульптури здавна приваблювали людей. У місцевих гротах виявлені стародавні вівтарі і наскельні малюнки, віком понад двадцять тисяч років.  Є версія, що саме тут розташовувався табір київського князя Мстислава під час битви на Калці 1223 року. Поразка русичів і їх тодішніх союзників половців у тій битві відкрила шлях татаро-монголам до міст Київської Русі.

Туристические магниты Донетчины: Каменные могилы. Фото: ecology.donoda.gov.ua, www.facebook.com/balkhovitin

Заповідник "Кам'яні Могили" засновано ще 1927 року. Зараз це відділення Українського державного степового природного заповідника Національної академії наук України. Об'єкт має високий природоохоронний статус, але туризм тут також розвивається. Адміністрація  проводить пізнавальні екскурсії в околицях заповідника, під час яких на власні очі побачити еталонні природні комплекси, унікальну місцеву флору і фауну. Вхідний квиток на територію коштує 30 гривень для дорослих, 20 гривень для дітей.

Туристические магниты Донетчины: Каменные могилы. Фото: ecology.donoda.gov.ua, www.facebook.com/balkhovitin

А для самостійних відвідувачів доступна рекреаційна зона з протилежного берега річки, звідки відкривається широка панорама цього дивовижного приазовського гірського масиву.

Фото: ecology.donoda.gov.ua, www.facebook.com/balkhovitin


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13