Туристичні магніти Донеччини: Крейдяні скелі Білокузьминівки

 ›   ›  Туристичні магніти Донеччини: Крейдяні скелі Білокузьминівки

Серед природних чудес Донецького краю чи не найвеличнішою є стрімка біла скеля поблизу села Білокузьминівка Костянтинівського району, що за 15 км на схід від Краматорська. Це геологічна пам’ятка природи "Скелеподібне оголення верхньої крейди", або просто "Крейдяні скелі".

Туристичні магніти Донеччини: Крейдяні скелі Білокузьминівки. Фото: www.facebook.com/balkhovitin

Нехарактерний для Донеччини гірський ландшафт утворився 90 мільйонів років тому, наприкінці Мезозойської ери, коли на планеті царювали динозаври, а тут було прадавнє тепле море. У крейдяних породах часто знаходять залишки древніх морських організмів. Самі ж гори утворилися внаслідок вітрової та річкової ерозії.

Біла гора поруч Білокузьминівкою має виражені скелеподібні виступи. Висота скель складає понад 35 метрів, а довжина підніжжя – близько 120 метрів. Один з останців утворення має власну назву – гора Меч – через подібність до відповідної холодної зброї. З вершини гори відкривається фантастичний краєвид.

Туристичні магніти Донеччини: Крейдяні скелі Білокузьминівки. Фото: www.facebook.com/balkhovitin

Скелі не покриті рослинністю, що ще більше виділяє їх на тлі місцевих пейзажів, лише на краю осипів можна побачити лугові і сухолюбиві рослини. На поверхні багато ніш. Недалеко від крейдяних скель була виявлена стоянка первісної людини з майстерні з обробки кременю.

Крейдяні скелі зараз охороняються Білокузьминівським відділенням Краматорського регіонального ландшафтного парку. Територія відкрита для вільного відвідування. Заради повноцінної екскурсії варто звернутися до Візит-центру Краматорського РЛП, що в селі Камишуваха поблизу Дружківки. Тут гарна територія з міні-зоопарком та Лебединим озером, зручні будиночки і альтанки, дерев’яні столи і лавиці, мангали для приготування соковитого шашлику.

Туристичні магніти Донеччини: Крейдяні скелі Білокузьминівки. Фото: www.facebook.com/balkhovitin

Дістатися в Білокузьминівку можна на автомобілі або автобусом, що прямує з Краматорська в Часів Яр до села Семенівка. Далі два кілометри до Білокузьминівки доведеться пройти пішки.

Фото: www.facebook.com/balkhovitin


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13