Туристичні магніти Донеччини: завод ігристих вин Artwinery

 ›   ›  Туристичні магніти Донеччини: завод ігристих вин Artwinery

Величезний лабіринт гіпсових штолень у місті Бахмут 70 років тому став найбільшим у Східній Європі підприємством з виробництва ігристих вин класичним пляшковим методом. Сьогодні завод Artwinery є флагманом еногастрономічного туризму на сході України, що пропонує подорож до підземного винного царства.

Колишній "Артемівський завод шампанських вин" – одне з двох українських підприємств, які ще за радянських часів виготовляли ігристе вино за класичною технологією шампанізації в пляшках. Для витримки вина у стабільних умовах температури і вологості якнайкраще підійшли старі гіпсові виробленнях, де видобували гіпс ще в середині XVIII століття. Артемівське шампанське з Донбасу колись цінувалося не менше, ніж новосвітське з Криму.

Туристичні магніти Донеччини: завод ігристих вин Artwinery

Після підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС постало питання про поступову відмову від використання захищених географічних зазначень для продукції українського виробництва. І першим до європейських стандартів перейшов завод у колишньому Артемівську. Після повернення місту історичної назви Бахмут підприємство також провело ребрендинг, отримавши назву Artwinery, а його продукція стала називатися ігристим вином. Завод частково оновив обладнання, та при цьому зберіг класичну технологію шампанізації вина, у чому кожен може переконатися особисто.

Туристичні магніти Донеччини: завод ігристих вин Artwinery

Artwinery – єдиний на сьогодні виробник ігристих вин в Україні, який повністю показує свій технологічний цикл у дії. Протягом 2,5- годинної екскурсії гостям демонструють усі етапи створення шедеврів артемівських виноробів у трьох виробничих цехах підземної частини заводу на глибині 72 метри. Можна відвідати цех виноматеріалів, ознайомитися з роботою майстрів-ремюерів, побачити роботу сучасної автоматичної лінії дегоржажного відділення. Та найбільше вражають величезні штабеля пляшок на багаторічній витримці у циклопічних тунелях.

Туристичні магніти Донеччини: завод ігристих вин Artwinery

Самі гіпсові штольні, що слугують виробничими цехами, пофарбовані у різні кольори та прикрашені роботами місцевих майстрів – переважно з античними сюжетами або гумористичні – на тему шкоди від надмірного вживання алкоголю.

Наприкінці екскурсії гостей чекає дегустація ігристого і тихого вина, яка включає 6 зразків продукції. Серед них ігристе з нової лінійки Artinero, яке високо оцінили на одному із найвпливовіших європейських винних конкурсів London Wine Competition 2019 року.

Туристичні магніти Донеччини: завод ігристих вин Artwinery

Екскурсії проводяться з понеділка по п’ятницю, в суботу – за попереднім записом. Вартість екскурсії – 200 гривень. Записатися можна за телефоном 0 800 40 1950.

 


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13