Мистецькі садиби Чернігівщини

 ›   ›   ›  Мистецькі садиби Чернігівщини

Ганнина пустиньЦі чарівні придеснянські місця на Чернігівському Поліссі надихали багатьох видатних українських митців, тут перепліталися їхні долі та народжувалися шедеври. Клуб мандрівників НавколоUA запрошує в одноденну автомобільну подорож, щоб відвідати кілька романтичних мистецьких садиб на Чернігівщині, які зачарують творчою атмосферою та щирою гостинністю.

 Увага! На період дії карантину в Україні подорожі Клубу мандрівників "НавколоUA" орієнтовані насамперед на учасників із власним автотранспортом. Тим, хто не має власного транспорту, пропонуємо приєднуватися до автоекіпажів, які згодні взяти пасажирів на вільні місця. Просто повідомте організаторів про своє бажання приєднатися у якості пасажира або про вільні місця у власному транспорті, і ми сконтактуємо вас між собою. Якщо кількість "безлошадних" буде достатньою, організатори також можуть запропонувати їм мікроавтобус (лише за умови дозволу на пасажирські перевезення у відповідному регіоні). Подорож відбудеться із суворим дотриманням усіх карантинних заходів. На екскурсійній частині маршруту автівки рухатимуться колоною. Для прослуховування екскурсій та оперативного зв'язку "на марші" кожен екіпаж отримає рацію. За потреби організатори забезпечать усіх учасників індивідуальними засобами захисту та дезінфекції.
Всі ексурсії за маршрутом відбуватимуться просто неба на подвір'ях садиб. Огляд музейних експозицій передбачений в індивідуальному форматі по 1-2 особі на залу.

Ганнина пустиньЗбір учасників почнеться о 09:30 на АЗС KLO на трасі М-02 в с. Бобрик (орієнтовно 1,5-2 год. від центру Києва, в залежності від темпу їзди). За потреби тут можна буде дозаправитися, скористатися туалетом і замовити каву на винос. При наявності в колоні автобуса, час і місце збору його пасажирів буде оголошено їм персонально.

Старт колони заплановано на 10:00.

Маршрут: Київ – Бобрик – Заньки – Оленівка – Борзна – (Сосниця) – Київ (основна програма приблизно 400 км + додаткова програма 100 км)

Насамперед нас вітатиме село Заньки, де у 1854 році народилася Марія Адасовська, відома нам як видатна українська акторка і театральна діячка Марія Заньковецька. Ми побуваємо у Заньківському меморіальному музеї Заньковецької, побачимо багато її особистих речей (рояль, дзеркало, мереживо власної роботи, сценічні костюми), послухаємо багато цікавих історій про її особисте життя та також скуштуємо травʼяного чаю зі смачною випічкою на веранді її рідної хати.

Садиба-музей О. Саєнка, БорзнаДалі завітаємо у "Ганнину пустинь" – колишній маєток Білозерських-Кулішів на хуторі Мотронівка поблизу села Оленівка. Це був родовий маєток дружини письменника Пантелеймона Куліша Олександри Білозерської, більше відомої за псевдонімом Ганна Барвінок. Саме на її честь маєток перейменували на "Ганнину пустинь", коли літературна родина оселилася тут у 1883 році. Ми побачимо батьківську хату Ганни, де збереглися речі, які пам'ятають ще Тараса Шевченка, оцінемо сучасну реконструкцію хати Куліша, а також вшануємо пам'ять подружжя на місці їх поховання.

Обід відбудеться на території садиби у форматі пікніку. Буде можливість перекусити бутербродами, які рекомендуємо брати з собою (у зв'язку з карантином відвідування закладів громадського харчування не планується).

З Кулішами пов'язана і доля їхніх сусідів Саєнків з Борзни, які тривалий час приятелювали з Ганною Барвінок. Саме завдяки її порадам тоді ще малий Сашко Саєнко отримав художню освіту та згодом став знаменитим художником-декоратором Олександром Саєнком, чиє ім’я внесено до списку видатних діячів світової культури ЮНЕСКО. Ми відвідаємо Борзнянський художньо-меморіальний музей Саєнка, де зберігаються деякі його роботи.

Олександр Довженко і Юлія СолнцеваНа цьому основна програма подорожі завершиться, і ті, кому треба бути раніше у Києві, зможуть вирушити у зворотню путь. А для найстійкіших пропонуємо бонус – додатковий 45-кілометровий переїзд до Сосниці, де ми зможемо трохи прогулятися містечком "Зачарованої десни" та відвідати Літературно-меморіальний музей Олександра Довженка.

УЧАСТЬ В ЕКСКУРСІЇ МОЖЛИВА ЗА УМОВИ ОБОВ'ЯЗКОВОГО ДОТРИМАННЯ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ, А САМЕ:
- відсутність будь-яких ознак ГРЗ;
- температура в межах 36,6-37,2°C;
- обов'язкова наявність і використання засобів індивідуального захисту: маски, рукавички, дезінфектори для рук;
- регулярна дезинфекція рук;
- дотримання соціальної дистанції на пішохідних маршрутах не менше 1,5-2 м.

АвтомандриУ ВАРТІСТЬ ВКЛЮЧЕНО:
- організація та супровід колони автівок учасників на екскурсійній частині маршруту
- персональна радіостанція (вокі-токі) для кожного екіпажу
- засоби індивідуального захисту та дезінфекції (за додаткової потреби)
- вхідні квитки та екскурсійне супроводження на всіх об'єктах
- чаювання в садибі М. Заньковецької
- інформаційна підтримка (друковані та/або відеоматеріали)
- а також нашу веселу компанію

Вартість участі власним автомобілем:
для дорослих - __грн;
для дітей від 6 до 15 років - ___ грн;
для дітей до 6 років - безкоштовно (у супроводі 2-х дорослих).

Вартість участі транспортом Клубу:
для дорослих - ___ грн;
для дітей від 6 до 15 років - ___ грн;

для дітей до 6 років - безкоштовно (у супроводі 2-х дорослих).

Заявки на участь в екскурсії "Мистецькі садиби Чернігівщини " та стартові внески приймаємо до __.__.20__ р.

Марія Заньковецька

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ МОЖНА:
- надіславши Ваші дані на електронну пошту Клубу: navkoloua@ukr.net
- на Viber: (067) 465-92-63  
- або просто зателефонувавши за контактними номерами: (067) 465-92-63 (Київстар), (066) 779-57-13 (Водафон)

Під час реєстрації необхідно вказати наступні дані: Ваші ім'я та прізвище, контактні номер телефону та адресу електронної пошти, кількість учасників
, наявність/відсутність власного транспорту та кількість вільних місць, на які автовласник та його екіпаж готові запросити інших учасників
.

ПРОГРАМА ЕКСКУРСІЇ "МИСТЕЦЬКІ САДИБИ ЧЕРНІГІВЩИНИ", (ДАТА УТОЧНЮЄТЬСЯ):

07:30 – Виїзд з Києва в індивідуальному порядку (Чернігівська траса М-01, в Кіптях поворот на М-02)
09:30 – Зустріч учасників на АЗС KLO у с. Бобрик
10:00 – Старт колони
10:30 – Заньки: Меморіальний музей Марії Заньковецької, чаювання у Заньковецької
12:30 – Виїзд із Заньків
13:00 – Ганнина пустинь: Історико-меморіальний музей-заповідник Пантелеймона Куліша, обід-пікнік на території садибі
15:30 – Борзна: Художньо-меморіальний музей "Садиба народного художника України Олександра Саєнка"
Садиба-музей Заньковецької, Заньки16:30 – Виїзд із Борзни, завершення основної програми для тих, кому треба раніше повернутися до Києва (орієнтовно о 19:00)
17:15 – Бонус для стійких: Літературно-меморіальний музей О. Довженка в Сосниці!

19:00 – Виїзд із Сосниці
22:00 – Прибуття до Києва в індивідуальному порядку
 
Наші переваги:
- нестандартний підхід щодо формування програм подорожей;
- принцип "все включено" (ніякі доплати на місці не потрібні);
- комфортабельні мікроавтобуси з кондиціонером і DVD;
- гарантовано кращі екскурсоводи на об'єктах;
- невеликі групи, дружня клубна атмосфера.
МИ НЕ ПРОДАЄМО ТУРИ! МИ ДАРУЄМО ЕМОЦІЇ І ПРИГОДИ! 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ФОТОЗВІТ ПРО ПОДОРОЖ "ТВОРЧІ САДИБИ ЧЕРНІГІВЩИНИ" 4 ЛИПНЯ 2020 РОКУ


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13