28 квітня - 1 травня 2018 р. "Буковина та замки Тернопілля". Дні 3-й та 4-й.

 ›   ›  28 квітня - 1 травня 2018 р. "Буковина та замки Тернопілля". Дні 3-й та 4-й.

Найвидовищніша панорама Дністра, що кільцем обіймає містечко Заліщики, відкрила третій день подорожі Клубу мандрівників НавколоUA Буковиною і Тернопіллям.

Перед тим нас зустрів начальник відділу екологічної освіти НПП "Дністровський каньйон" Аркадій Сидорів, коротко познайомивши з історією міста та його головної пам'ятки - палацу Бруницьких з його фірмовою колонадою.

А потім повіз нас до однієї з найбільших перлин національного парку - урочища "Червоне", яке добре відомо любителям подорожів Україною завдяки двом круглим вежам замку Червоногород. Також вразив весняною повноводністю могутній водоспад Джурин.

У Чорткові, після журека в ресторані музеї-їдальні "Єжи Чартковський", екскурсійну естафету підхопили заступник гендиректора Національного заповідника "Замки Тернопілля" Руслан Підставка та його колега Тетяна Федорів, яка саме спеціалізується на Чортківському замку. Фортеця гостинно розпахнула перед нами браму та відкрила таємничі підземелля, хоч формально поки не приймає туристів.

Також великим подарунком стало відвідання Язлівецького замку, який тільки починають освоювати завдяки науковій праці нашого язлівецького гіда Руслана Підставки.

Достойним фіналом дня стала панорама Стрипи з валів замку Бучацьких-Творовських у Підзамочку.

Лише в останній день до нас нарешті приєднався неперевершений бучацький гід Микола Козак. Разом з ним ми обійшли усе містечко Бучач, побачили увесь збережений доробок скульптора Іоанна Пінзеля та архітектора Бернарда Меретина, а також зазирнули до Арт-дворика, де у цей час готувався до фестивалю "Дні Пінзеля" його ідейний натхненник Віктор Гребеньовський.

На обід традиційно зупинилися у ресторані "Бровар", що завжди пригощає свіжим микулинецьким пивом.

А насамкінець опинилися у Збаразькому замку, де облаштував свою головну резиденцію Національний заповідник "Замки Тернопілля" та Руслан Підставка. Просто диво, як у наш час заповідник знаходить можливості для наукової роботи, реставрації приміщень, відкриття нових експозицій та поповнення колекцій. Щороку тут можна побачити щось нове, що безумовно є великою заслугою дружнього колективу та його енергійних керманичів.

Також велика подяка відділу туризму Тернопільської ОДА та персонально Ростиславу Яцків за допомогу в організації подорожі та особисті привітання її учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13