2 вересня 2018 р. "Древлянський манівець: деруни, "Бункер Сталіна" та Миклухо-Маклай"

 ›   ›  2 вересня 2018 р. "Древлянський манівець: деруни, "Бункер Сталіна" та Миклухо-Маклай"

Власний міні-фестиваль дерунів у Коростені традиційно влаштував своїм учасникам Клуб мандрівників НавколоUA у перших числах вересня.

Оскільки безпосередньо під час Міжнародний фестиваль дерунів спокійну і повноцінну екскурсійну програму забезпечити нереально, ми виїхали до Коростеня на тиждень раніше.

Насамперед завітали до давнього древлянського міста Малин, що відоме маєтком родини всесвітньо відомого етнографа Миколи Миклухо-Маклая на території нинішнього Малинського лісотехнічного коледжу. Тут нас зустрів викладач коледжу та збирач давнини Олександр Лось, який провів екскурсію по музею Миклухо-Маклая.

Він же склав нам компанію під час прогулянки історичною частиною Коростеня, де розставлені пам'ятники багатьом пов'язаним з містом історичним персонажам.

Прекрасні враження та потужний емоційний заряд залишилися після відвідання Коростенського краєзнавчого музею, що розповідає зокрема про боротьбу УПА з німецькими та радянськими окупантами.

Звісно, ми спустилися до підземних тунелів Запасного командного пункту Коростенського укріпрайону, що більше відомий як об'єкт "Скеля" або "Бункер Сталіна", а також роздивилися залишки унікальної колекції порцеляни виробництва нині знищеного Коростенського фарфорового заводу.

А на обід звісно ж були деруни - 7 різновидів з різними начинками та навіть солодкі деруни на десерт!

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13