11-12 березня 2017 р. "Столиця Ренесансу: ідеальне місто Жовква".

 ›   ›  11-12 березня 2017 р. "Столиця Ренесансу: ідеальне місто Жовква".

У першу дводенну подорож сезону 2017 Клуб мандрівників НавколоUA вирушив на Львівщину.

Комфортно діставшись Львова на "Інтерсіті+", незабаром були в Куликові, де нас вже чекали смачний обід із капустняком у хлібі, давній Миколаївський костел та наш неймовірний гід Софія Каськун.

На під'їзді до Жовкви завернули до Старої Скваряви, щоб побачити першу на цьому маршруті дерев'яну церкву-музей Св. Арх. Михаїла (1508 р.) з уникіальним іконостасом.

Прогулянка "ідеальним містом" Жовква почалася, звісно, із резиденції колишніх господарів міста Жолкевських, якою нині завідує наш гід. Приємно бачити, що музей "Жовківський замок" реставрується, а експозиції наповнюються.

Справжні скарби побачили у кількох жовківських храмах: надгробки видатних польських полководців у костелі Св. Лаврентія, унікальні розписи з козаками та діячами УНР у василіанському храмі Серця Христового, рідкісні ікони у дерев'яній церкві Св. Трійці, що входить до списків ЮНЕСКО.

А кращу панораму середмістя побачили з вежі ратуші, де облаштовано муніципальний музей.

Готель "Парк" забезпечив не лише комфортну ночівлю та смачну вечерю, а й "смак дитинства" у вигляді класичних лимонадів.

Легкий дощик на другий день не завадив побачити ще багато цікавого. В Крехові, окрім відомого оборонного василіанського монастиря, знайшли ще одну унікальну дерев'яну церкву Св. Параскеви з оригінальними іконами, що походять із XVI-XVII ст.

У Страдчі спустилися у підземелля давнього печерного монастиря.

А в Брюховичах, підкріпившись яворівським пирогом, з головою занурилися у світ абстракцій в Музеї модерної скульптури Михайла Дзиндри.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13