9-10 вересня 2017 р. "Тернопілля: замки, печери, вишиванки та борщі". День 2-й.

 ›   ›  9-10 вересня 2017 р. "Тернопілля: замки, печери, вишиванки та борщі". День 2-й.

Святковий настрій другому дню подорожі Клубу мандрівників НавколоUA на Тернопілля вже зранку задав ярмарок, що почав розгортатися до центру містечка Борщів буквально від нашого готелю.

Але спершу ми попрямували до села Кривче. Його складний рельєф цілком виправдовує назву, а окрасою є дві вежі Кривчанського замку XVII століття. Більше ж село відоме однією з найкрасивіших печер України - Кришталевою. Її химерні форми та іскристі друзи кристалів справді вражають. Вузькими коридорами до тернопільских надр нас провела та благополучно вивела на поверхню чудовий "печерний гід" Зоряна Василівна.

А далі почалася вишиванкова круговерть - фестиваль "Борщівська вишиванка". Сотні і тисячі вишиванок ми побачили на вулицях святково вбраного Борщева. Яскраво вирізнялися серед них класичні борщівські вишиванки - об'ємно вишиті чорними нитками по білому домотканому полотну. Про символізм та значення цих орнаментів нам детально розповіли у Краєзнавчому музеї, який відкрив до свята розширену експозицію - більше ста аутентичних сорочок віком понад сто років.

А на сусідній площі у цей час більше 50 містечок та сіл Борщівського району змагалися на конкурсі кращих борщів. Яких тільки не було, і один смачніший за інший! Кожен мав можливість долучитися до дегустації та обрати свій борщ мрії.

З такими враженнями ми попрямували до Тернопільского вокзалу... А там дізналися, що нашого "Інтерсіті" сьогодні не буде - через історію з Саакашвілі. Але і старенький плацкарт, який нам запропонувала натомість "Укрзалізниця", не є проблемою, коли їдеш дружною компанією однодумців.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13