24 березня 2018 р. "На першоцвіти до Міжріччя: Беремицьке, Остер, Отрохи"

 ›   ›  24 березня 2018 р. "На першоцвіти до Міжріччя: Беремицьке, Остер, Отрохи"

Шукати першоцвіти під товстим шаром снігу - справа марна, але березневі замети не завадили Клубу мандрівників НавколоUA вирушити на природу, у міжріччя Дніпра і Десни.

У край тайгових лісів та билинних героїв потрапили через Остер, колишній Городець-на-Вострі.

Його прадавню історію пам'ятають стіни "Юр'євої божниці" зі слідами розписів майже тисячолітньої давнини, а також славні співробітники місцевого краєзнавчого музею.

Близьке знайомство з тваринним світом краю влаштував новий парк природи "Беремицьке" - польські коники, нащадки диких тарпанів, тут практично ручні. Найкращі враження залишила сучасна інфраструктура парку та гарний прийом.

Дорога до головної мети подорожі, якою був Регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський", пролягала через Морівськ, батьківщину легендарного Іллі Муромця.

Життя місцевих сіл, напевно, не сильно змінилося з його часів, що можна було добре відчути за смачним обідом з борщем, варениками і дерунами в старезній хаті "Садиби "Отрохи".

Знайомство з побутом поліщуків продовжили в Музеї лісових промислів Міжрічинського РЛП. Його директор Андрій Сагайдак, прекрасний знавець тутешньої природи та просто неперевершений оповідач, влаштував нам цілий кількагодинний рейд лісами, полями і трясовинами купинястих боліт, дивуючи коментарями щодо різних рослин та розшифровками слідів диких звірів. А прогулянка підмерзлим болотом у гумових бахілах стала прекрасною фінальною атракцією.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13