8 квітня 2017 р. "Квіти Білокур, музи Шевченка та піраміда Закревських"

 ›   ›  8 квітня 2017 р. "Квіти Білокур, музи Шевченка та піраміда Закревських"

Дві епохи, дві постаті, дві історії сплелися у цих краях на схід від столиці, на стику Київщини, Полтавщини та Черкащини. Так Клуб мандрівників НавколоUA об'єднав в одній подорожі найромантичніший період життя Тараса Шевченка XIX століття та квітчастий світ Катерини Білокур XX століття.

Про таємниці стосунків між молодим Тарасом та юною Ганною Закревською, дружиною власника панського маєтку в Березовій Рудці, нам розповіла нинішня берегиня березоворудської садиби Валентина Василівна Гончар. Її історії про нащадків роду Закревських не переслухати й за цілий день.

А про джерела таланту найталановитішої української народної художниці Катерини Булокур зворушливо оповіла завідувач її садиби-музею в Богданівці Ольга Шаповал.

І зрештою обидві сюжетні лінії переплелися в Яготині - в колишньому маєтку Волконських Репніних, де колись гостював Шевченко, а тепер експонується найбільша колекція робіт Білокур. Лише тут нас наздогнав ледь помітний дощик, що цілий день зливою заливав Київ і всіх тих, хто лишився у цей весняний день вдома.

Дякуємо усім учасникам!


Адреса:

м. Київ

navkoloua@ukr.net

Телефони:

(067) 465-92-63, (066) 779-57-13